Deelnemers


Západská

Het idee voor de oprichting van een Tsjechische kapel werd geboren in 2008. Twee jaar later werden plannen werkelijkheid en was de oprichting van Západská een feit. Een groep enthousiaste muzikanten en een arrangeur/componist, allen met een frisse kijk op muziek, kwamen op 11 april 2010 bijeen voor een eerste repetitie. Het eerste optreden vond plaats op 31 juli 2010 en was een groot succes.
De naam Západská betekent 'Kapel uit het Westen' en is een verwijzing naar de windstreek waar de kapel repeteert. Inmiddels heeft Západská een gevarieerd programma met naast Tsjechische volksmuziek ook andere stijlen om uw evenement tot een muzikaal spektakel te maken.
Festival, bruiloft of bedrijfsfeest; Západská is uw muzikale partner.
www.zapadska.nl

Tsjechische kapel Carolanka uit Montfoort

Blaaskapel Carolanka is een kapel met 13 Muzikanten. De kapel is voortgekomen uit blaaskapel "de Knopentoeters",een onderdeel van muziekvereniging St Carolus uit Montfoort. In September 2003 is men zich gaan toeleggen op het spelen van hoofdzakelijk Tsjechische (Mährische-) blaasmuziek. In Januari 2004 heeft de kapel voor het eerst haar klanken laten horen op het jaarconcert van St. Carolus .Sinds April 2006 heeft de kapel ook originele Tsjechische kleding aan tijdens hun optreden. Ook speelt de kapel op processies, dan wordt de kapel aangevuld met een aantal extra slagwerkers. Kortom een kapel die voor meerdere doeleinden te gebruiken is.
Heeft u een Festival of wilt u meer van ons horen neemt dan gerust contact met ons op.
Muzikale leiding: H. Verheij, tel 0348-473488
Contact persoon: W. Ruis, tel 0348-473297
www.carolanka.nl/

Egerländerkapel De Vriendschap uit Woerden

Deze kapel komt van harmonie De Vriendschap uit Woerden. De Egerländerkapel treedt vooral op bij gelegenheden. De naam van het orkest verraadt al wat het repertoire is. Zij komen dit jaar voor de 10e keer naar Montfoort.
Contact: T. van Kleef, 0348-419394
www.harmoniedevriendschap.com (Orkesten)

Die Midland Steier

Wat krijg je als je vijf liefhebbers van Steirische volksmuziek bij elkaar brengt in het Midden van Nederland? Vijf zeer behendige spelers op een bijzonder instrument, de Steirische harmonika? Precies, die Midland Steier!
Wat begon als liefhebberij werd al gauw serieus. We reizen door heel Nederland om elke dag beter en beter te spelen en ons plezier van het maken van muziek te delen met de vele liefhebbers in het hele land.
www.diemidlandsteier.nl

Die Papendörfer Musikanten

Met gepaste trots mogen wij vaststellen dat er iets moois is gegroeid in Papendrecht: wij hebben momenteel ca 18 actieve muzikanten. Bovendien is er, onder de bezielende leiding van onze kapelmeester Jaap Kooijman, veel muzikale progressie geboekt. De doelstelling van onze blaaskapel is om zoveel mogelijk mensen te laten genieten van Egerländer muziek: gezellige polka’s, meeslepende walsen en pittige marsen. Deze, vooral door Ernst Mosch bekend geworden muziek, vind zijn oorsprong in het Böhmerwald.
www.diepapendorfermusikanten.nl

Die Blumenländer Musikanten uit Roelofarendsveen

Blaaskapel Die Blumenländer Musikanten bestaat al sinds 1968. Ze zijn een groep van 17 enthousiaste muzikanten die hoofdzakelijk Egerländer, Tsjechische en moderne muziek spelen.
In 2008 vierden ze hun 40 jarige bestaan met een groots festival in Roelofarendsveen. Wij waren daar ook van de partij.
Contact: J.Gies Broesterhuizen, 071-3312938
www.blumenlandermusikanten.nl

Waldbrücker Musikanten

De blaaskapel is ontstaan uit het in 1973 opgerichte carnavalsorkest De Pulpzakken. In die tijd was er een blaaskapel, Ernst Mosch met zijn Original Egerländer Musikanten, die volksmuziek speelde en volle zalen trok. Met de intrede van Henk Meijer als dirigent zijn we toen begonnen met het spelen van deze Egerländer muziek. Tijdens een uitvoering in 1982 hebben wij ons gepresenteerd onder de naam "Waldbrücker Musikanten".
De laatste tijd is er naast de Egerländermuziek ook de uit Tsjechische afkomstige Böhmische en Mährische volks(blaas)muziek. Dit mede als gevolg van de bekendheid van enkele Tsjechische top blaaskapellen zoals Vlado Kumpan, Gloria, Tufaranka.
Onze blaaskapel bestaat nu uit ca. 20 muzikanten en onze kapelmeester is Henk Meijer. Sinds 2010 hebben we ook een, uit Tsjechië afkomstige, zangeres in ons midden. We repeteren op maandagavond en hebben een tiental optredens per jaar waarvan een aantal festivals op uitnodiging van bevriende blaaskapellen maar we spelen ook in zorgcentra en bij evenementen. Wilt u meer weten over ons, onze leden, onze optredens of over de Tsjechische muziek onze website geeft u de informatie!
Waldbrücker Musikanten

Die Heitere Kapelle uit Montfoort

“Die Heitere Kapelle" is onderdeel van Muziekvereniging Ons Genoegen te Montfoort. Ze bestaat uit ca. 20-22 enthousiaste muzikanten. Optredens zijn op Festivals en op grote OktoberFest evenementen. Voor de vocale nummers hebben ze een zanger en zangeres.
Dirigent Han Arfman leert deze kapel met hart en ziel het Egerländer gevoel op te pakken. In de TOP klasse behaalde deze kapel in het verleden meerdere keren een eerste prijs. Op het Europese kampioenschap behaalden ze in de TOP klasse een mooie 2e prijs, goed voor een 7e plaats. Zowaar een prachtig resultaat.
Aangestoken door ons optreden afgelopen jaar op het OktoberFest in Amsterdam hebben we besloten om ons eigen Tiroler Festijn om te dopen naar OktoberFest.
Contactpersoon: Rob Hijdra 06-53571706
www.onsgenoegen-montfoort.nl/heitere.htm

De Klokkendorper

De Klokkendorper is een groep enthousiaste vrienden die het heerlijk vinden om samen muziek te maken en dat ook uitstralen naar het publiek. Opgericht en nog steeds thuis in het prachtige klokkendorp Aarle-Rixtel doen wij dit al meer dan 48 jaar. Met onze volkstümliche blaasmuziek, fantastische solo’s en de feestmuziek van o.a. De Klostertaler en de Zillertaler Schürzenjäger zorgen wij ervoor dat ieder optreden een feest wordt. Gezelligheid, aanstekelijk enthousiasme en heerlijke muziek zijn de kenmerken van onze groep.
Kom luisteren en wordt besmet met het Klokkendorper virus.
www.klokkendorper.nl

De Aarebeijeplukkers uit Roelofarendsveen

Blaaskapel de Aarebeijeplukkers bestaat uit een groep van 18 enthousiaste muzikanten, waarvan de meesten afkomstig zijn uit Roelofarendsveen, die met groot genoegen de Tsjechisch Moravische volksmuziek ten gehore brengen. Mede door de keuze van ons repertoire hebben wij een vriendschapsband met de Tsjechische kapel Vracovjci waardoor wij regelmatig naar Tsjechië gaan en de Tsjechen ons komen opzoeken.
Wij verzorgen optredens op Braderieën, Jaarmarkten, Feesten, kortom overal waar u ons hebben wilt.
Bent u geïnteresseerd, neem dan contact op met een van onderstaande leden:
Ton van Velzen, tel: 071 3313620
Wim van Klink, tel: 071 3317701
of e-mail ons: Aarebeijeplukkers@zonnet.nl
http://home.versatel.nl/aarebeijeplukkers/index.htm